DigitalEye

Innowacyjna
diagnostyka środowiskowa

DigitalEye®
dla diagnostyki środowiskowej

DigitalEye® to innowacyjne rozwiązanie, które ułatwia wykrywanie pasożytów w próbkach wody dzięki zaawansowanej analizie obrazów mikroskopowych. Nasza platforma działa w oparciu o Sztuczną Inteligencję (AI).

Szybkość i precyzja

automatyczna analiza obrazów pozwala na błyskawiczne diagnozy

Bez dodatkowego sprzętu

do wykorzystania w każdym gabinecie weterynaryjnym i bez konieczności długotrwałych szkoleń

Redukcja błędów

algorytmy AI wspomagają pracę diagnostów, minimalizując ryzyko 
ludzkiej pomyłki

Łatwość wdrożenia

DigitalEye® łatwo integruje się z istniejącymi systemami. Nie wymaga kosztownej infrastruktury

Przetestuj DigitalEye®.
Zobacz, czy to zadziała w Twoim laboratorium!

Zastanawiasz się, czy nasze rozwiązanie rzeczywiście podniesie efektywność Twojego laboratorium? Oferujemy bezpłatne testy, które pokażą, jak szybko możesz zoptymalizować procesy diagnostyczne i zwiększyć wydajność zespołu. Żadnych inwestycji w nowy sprzęt, minimalne zaangażowanie techniczne.

Porównanie tradycyjnych metod analizy z DigitalEye®

Najnowsze doniesienia dotyczące wdrażanych systemów opartych o użycie sztucznej inteligencji w diagnostyce mikroskopowej.

Skoro wiele firm wdrożyło już podobne rozwiązania, to jednak widać coraz bardziej palącą potrzebę.

Dlaczego warto wybrać nasze rozwiązanie?

W diagnostyce tak ważnej parazytozy jak malaria również można spotkać zautomatyzowane systemy. Jednym z nich jest EasyScan GO firmy Motic. Jak możemy dowiedzieć się z publikacji dzięki temu systemowi pełny skan rozmazu krwi pacjenta jest analizowany w mniej niż 20 minut. Przy tom wydaje wyniki, które są porównywalne dla diagnostów interpretujących takie wymazy na poziomie eksperckim (powyżej 90% trafnych rozpoznań). Czułość aparatu, a dokładniej zastosowanych w nim algorytmów interpretacji obrazu przewyższa człowieka w przypadkach w przypadkach małej ilości poszukiwanych form. Wynika to ze znużenia i łatwości przeoczenia formy diagnostycznych w morzu zwykłych krwinek. Zaobserwowano, że nawet nieco gorzej przygotowane rozmazy także były właściwie interpretowane, co dla człowieka zaczynało stanowić poważny problem.

dr Michał Bartosik

Przez lata pracy w laboratorium widziałem, jak czasochłonne i obarczone ryzykiem błędów mogą być manualne diagnozy. W tradycyjnych metodach kluczową rolę odgrywa doświadczenie diagnosty, ale nawet najlepsi z nas są tylko ludźmi – zmęczenie, presja czasu czy niejednoznaczność próbek to codzienne wyzwania. DigitalEye® zmienia reguły gry. Dzięki zaawansowanym algorytmom sztucznej inteligencji oferuje precyzję w pomocy nawet najbardziej doświadczonym diagnostom laboratoryjnym. To nie tylko narzędzie, ale prawdziwy partner diagnosty, który wspiera proces decyzyjny, zapewniając pewność i spokój nawet w najtrudniejszych przypadkach.


dr Michał Bartosiak

CEO DigitalEye sp. z o.o.

Doświadczony Diagnosta

Laboratoryjny

DigitalEye® w oczach testerów

Nie sądziłam, że narzędzie oparte o Sztuczną Inteligencję może usprawnić pracę na moim stanowisku. Zapisane zdjęcie mikroskopowe wrzucam na platformę i już po chwili widzę sugestię rozpoznania. Czuję się pewniej korzystając z takiej pomocy.

Pozytywnie mnie zaskoczył fakt, że DigitalEye można wdrożyć w naszym laboratorium bezkosztowo. System z powodzeniem akceptuje pliki z naszego aparatu. Nie musimy nic kupować, a rozwiązanie działa.

Doceniamy to, że DigitalEye pomaga w procesie rozpoznawania jaj pasożytów. Ważne jest to, że nie zastępuje naszej wiedzy i doświadczenia, a zapewnia wsparcie wtedy, kiedy jest potrzebne.

Największym atutem DigitalEye jest możliwość wdrożenia go bez dodatkowych kosztów. Bezproblemowo współpracuje z naszym sprzętem, więc nie musieliśmy inwestować w nowy aparat.

Praca z DigitalEye to duży komfort – system sprawnie wspomaga proces identyfikacji jaj pasożytów, ale nie zastępuje roli diagnosty. Teraz mamy narzędzie, które pozwala nam działać szybciej i z jeszcze większą dokładnością.

Najczęściej
zadawane pytania

Jest to platforma oparta o sztuczne sieci neuronowe. Posiadamy autorski algorytm wyszukujący jaja w obrazach mikroskopowych. Odnaleziony obiekt jest następnie klasyfikowany do gatunku a propozycja rozpoznania pokazywane użytkownikowi.

Jeśli tylko posiadacie cyfrowy system archiwizacji zdjęć to nie czekają Was żadne dodatkowe wydatki. Nasza platforma działa online, bez konieczności instalacji.

Nie zastępujemy pracownika laboratorium - dajemy mu koleje narzędzie, aby jego praca była łatwiejsza. Zmniejszymy stres i pozwolimy odpocząć zamiast wytężać wzrok wpatrując się w mikroskop lub szukając podpowiedzi w atlasach.

Przed wypuszczeniem na runek nasze rozwiązanie było testowane przez lekarzy weterynarii i doświadczonych diagnostów. Model uczenia nadzorowanego umożliwiał nam doskonalenie rozwiązania.